تجارت قمار

  • گیلان بورس GuilanFX

من عاشق معامله کردن هستم چیزی که در واقع راهی است برای ابرازعشق و علاقه من به قماربازی گرچه من بیشتراز6بار به لاس وگاس نرفتم و هرگز بیشتر از یک دلار در کازینویی قمار نکردم چون هیچ گونه علاقه شخصی به بازی های قمارگونه و ماشین هایی که در آنها پول می اندازند ندارم ...

و در آن سالن بزرگ قمار بازی وگاس فقط به سیل جمعیت هیجانزده نگاه می کردم که چگونه باصرف مقداری پول انتظار بدست آوردن چند برابر آن را دارند اگربخواهیم صادقانه بگویم و عمیقتر به موضوع بنگریم باید بپذیریم که وقتی با یک سرمایه و میزان خاصی به معامله کردن می پردازید باید بدانیم میزانی که انتظار بدست آوردن آن را داریم براحتی بدست نخواهد آمد و نیازمند اینست که برایش به طور صحیح کارکنیم.

اگر شماهمیشه و فقط به منظور تجارت کردن بدون برنامه معامله می کنید یا فقط برای اینکه در بازی حضور داشته باشید ویا حتی برای یک لحظه هیجان لحظه ایی در یک بازی قمارگونه نتیجه اینست که شما بدون هیچ گونه محدودیتی و حد معینی وحتی هیچ گونه اطلاعات ناب وبدردبخوری درحال معامله کردن در این مارکت هستید که البته این نوع معامله کردن در برابر تغیرات ناگهانی قیمت ها بسیار آسیب پذیراست ومنجر به نابودی سرمایه خواهد شد.

اوایل من مشکلات زیادی در نوع معامله کردنم داشتم و بیش از اینکه بخواهم معامله کنم قمارمی کردم این مشکل روز به روز بدتر میشد و خطرات وصدمات زیادی را برای من به همراه داشت برای همین هم تصمیم گرفتم یک فکراساسی برای این اعتیاد مسموم پیداکنم بلکه باعث شود که من پیش از این در این بازار ضررنکنم و بتوانم به یک شیوه مناسب برای معامله کردن برسم.

بنابراین دو حساب باز کردم یکی را فقط به معامله کردن اختصاص دادم که فقط براساس طرح ها و نقشه های معامله گری خودم بود و حساب دیگر را برای تخلیه کردن هیجانات و تحریکات قمارگونه ایی که در خودم داشتم و نمی توانستم از آنها رهایی پیدا کنم اختصاص دادم.

اما اجازه دهید قبل از اینکه به شما نتیجه این تجربه را بگویم بگذارید برایتان توضیح دهم که تفاوت میان قماربازی و معامله گری جیست؟

در نظر داشته باشید که کلید این تمایز و تفاوت اطلاعات است هرچه اطلاعات شما کمترباشد معامله کردن شما بیشتر شبیه قمار بازی می شود برای مثال یک تریدر تکنیکال که فقط به چارت 5 دقیقه ایی برای سنجش نقاط مقاومت وحمایت نگاه می کند در اصل فقط یک قمار باز است و در طرف دیگر تریدری داریم که نقاط حمایت ومحافظت را در تمام تایم های ساعتی، روزانه، هفتگی و ماهانه در نظرگرفته و رسم می کند اصلاحات فیبو را نیز دقیقا محاسه می کند و زمانی اقدام به معامله می کند که در تایم های مختلف سلامتی معامله اش تایید شده است بدین ترتیب او می تواند شانس به مراتب بزرگتری برای موفقیت داشته باشد.

در شرایط مشابه مثال یک تریدر فاندامنتال را به میان میاوریم کسی که بدون هیچگونه فکراضافه تری وتنها با توجه به آخرین خبرهای اقتصادی وبدون در نظرگرفتن انتظارات قبلی بازار بدان عکس العمل نشان داده و وارد یک معامله می شود وقتی ما تنها بر این اساس کار می کنیم وقتی که روند حرکت می کند ممکن است با روند مخالف تحلیل ناقص مان مواجه شویم و متحمل ضرر شویم و این قمار بازی است نه معامله گری.

در دنیای واقعی معاملات نیاز زیادی به کار سخت و فعالیت بیش از حد نیست درضمن هیچ فرمول معجره آسایی هم وجود ندارد و هیچ 5 دقیقه ای هم در طول معاملات روزانه وجود ندارد که بتوانیم با قطعیت بگوییم که صد درصد برایمان پول ساز است بعلاوه سخت کارکردن نیز هیچ تضمین مناسبی برای موفقیت آسان و پول درآوردن نیست اما این را هم باید در نظر داشته باشی که بدون انجام دادن کارسخت نیز در این بازار بازنده هستی زیرا معامله کردن که در واقع بازی اطلاعاتی و علمی کاملا بروز باشید.

حالا می خواهیم در رابطه با تجربه خودم صحبت کنم من دو حساب به دو منظور مختلف باز کردم و معاملاتم را در این دو حساب تقسیم کردم و در حساب اولم با توجه به وقایع مهم اقتصادی در تقویم اقتصادی و نقاط ورود و خروج دقیق ومدیریت سرمایه کار کردم و در حساب دیگرم فقط بر طبق تحریکات آنی و تحلیلات ناگهانی و هیجاناتم معامله می کردم و در واقع حساب دوم و نوع معاملاتم یک نوع قمار بازی بود.

بعد مدتی متوجه شدم که موجودی حساب دومم یک جهش نزولی داشته و بسیار پایین آمده بود و دیگر هیجان در بازی بودن برایم سرگرم کننده و هیجان انگیز نبود تازه مثل فرد سیگاری شده بودم که سیگار کشیدنش را ترک کرده و از استشمام هوای تازه لذت می برد.

دیگر نمی توانستم بر طبق هیجانات شخصی ام معامله کنم و به این نتیجه رسیدم که اینکار کلا اشتباه بوده است البته هنوز هم گاهی اوقات روی حساب دوم و قمار بطور تفریحی کار می کنم ولی روی آن به هیچ وجه سرمایه گذاری نمی کنم و نیازم به معامله کردن در این حساب از جانب من به طور چشم گیری پایین آمده است جالب اینجاست که هرچه کمتر قمار میکنی بیشتر میفهمی که چقدر احمقانه کار کرده ایی و یاد می گیری که اطلاعات و دانش بیشتر چقدر در معامله گری و کلا در هر چیزی می تواند برای شما با ارزش باشد.