چند توصيه مهم براي تريدرها

  • گیلان بورس GuilanFX

1- برای اینكه یك معامله موفق داشته باشید باید سرمایه كافی برای ریسك داشته باشید. زیان كل سرمایه شما یا بخشی ازآن نباید روحیه شما رو تخریب كند و تاثیر منفی بر زندگی شما گذارد. در مواقع ضرر شما باید قادر باشید تا از پس چنین كار شاقی به آرامی برآیید. ذهن شما باید متوجه بازار باشد نه امور مالی خود برای تصمیمات تجاری درست شما باید آرام باشید.

شما نباید از آخرین باقی مانده های امور مالی خود برای تجارت استفاده كنید مسئولیت و فشار میتواند بسیار عظیم باشد طوری كه ذهنتان را به سمت امور مالیتان منحرف كند و ذهن شما دیگر متوجه بازار نباشد.بنابراین امكان اشتباه به شدت افزایش می یابد.
  

اگر یاد بگیرید كه به مشكلات خود بخندید؛ پس همیشه چیزی دارید كه به آن بخندید. (Leen Carol)

2-برای افتتاح حساب واقعی تنها پس از مدت كوتاهی تمرین كردن عجله نكنید.تمرین كنید تا احساس اعتماد به نفس كنید خود را با دیگر معامله گران مقایسه نكنید چون مقدار معینی از هر فرد گرفته میشود تا ماهر گردد؛ به این معنی نیست كه شما نیاز به زمان بیشتر نخواهید داشت هدف ابتدایی در هنگام تمرین آن است كه سبك تجارت فردی را توسعه بخشید درآمد مالی هر هفته شما كمتر از هفته قبل نباشد و طی ماه های متوالی افزایش یابد. تنها پس از رسیدن به این نتایج : مناسب است كه حسابی واقعی افتتاح كنید

3- هرگاه تعداد معاملات موفق بر نا موفق ها پیشی گرفت و بالانس حساب بازار ارز بین الملل شما افزایش یافت شما نتیجه ای مثبت در تجارت خود بدست آورده اید. مثلا اگر شما 5 معامله ناموفق به ارزش 1000 دلار و یك معامله موفق به ارزش 2000 دلار دارید هرگز نباید به اون افتخار كنید چون یا شانس آورده اید یا به جهت اشتباه در انتخاب lot ریسك كرده اید هیچگاه به امید شانس نباشید چون بالاخره یک روز تمام می شود.

4- مهم نیست كه این نتایج با حساب دمو بازار ارز بین الملل باشد مهم این است كه بدانید چرا چنین چیزی اتفاق افتاده و اینكه سبك معامله سود آور شخصی خود را پیشرفت دهید .
 

الهام مهم است ولی اینكه تصمیمات تجاری تنها بر اساس آن باشد غیر قابل قبول است.

5- یكی از مهلك ترین اشتباهاتی كه بعضی از تریدرها مرتكب می شوند را در قالب این مثال برای شما توضیح می دهم.
یک سرمایه گذار بعد از، از دست دادن 200دلار در 1 پوزیشن به بهانه هایی می اندیشد تا آن را نبندد او فكر می كند شاید بازار تغییر جهت دهد و در جهت موافق حركت كند ولی جرأت ندارد پوزیشن در حال سقوط را ببندد و تا زمانی كه ضررها افزایش می یابد صبر می كند متاسفانه بازار به هیچ كس نیكی نمی كند نهایتاً معامله گر ما مجبور می شود Position خود را با 1000 دلار یا بیشتر زیان ببندد .
پس نه تنها پولش را از دست داده است مهم تر از آن روحیه اش را هم از دست داده و اعتماد به نفس خودش و تصمیماتش تقلیل یافته است. علت این اشتباه هم ساده است: حرص از دست دادن 200 دلار به فرصت افراد برای جبران ضررهایشان زیان نمیزند ولی از دست دادن 2000-3000 دلار در یك یا 2 معامله ممكن است كاملا فرصت فرد را برای كسب درآمد از بین ببرد .
برای اینكه از وقوع چنین وضعی پیش گیری كنیم باید 1 فرمول ساده را رعایت كنیم .
 

هرگز فراتر از ریسك برنامه خود که شما را محدود می کند، نروید و هرگاه به آنجا رسیدید Positon خود را ببندید.