Gann تريدر افسانه اي

  • گیلان بورس GuilanFX

ویلیام دی گن یکی از سرمایه گذاران و معامله گران موفق در اوایل قرن بیستم بود که توانائی او در کسب سود در بازارهای مالی همچون سهام و کالا، غیر قابل توصیف بوده و بر هیچ کس پوشیده نیست. متد های گن هم در محاسبه هدف قیمت و هم زمان رسیدن به هدف در تحلیل تکنیکال بازار های مالی ( سرمایه ) منحصر بفرد بوده و امروزه نیز این قوانین بارها و بارها در بازار های مالی تکرار می گردد.
 

ویلیام دی گن ملقب به " استاد سرمایه گذاری " در سال 1878 در کلفین تگراس بدنیا آمد. او از 1902 معامله در بازارهای بورس و بازار های کالا commodity را آغاز نمود و ی در 1908 شرکت بروکری خودش را در نیو یورک را انداخت .
 

گن در طول مدت سرمایه گذاری خود حدود 50،000،000 دلار را با میانگین 80 الی 90 درصد از معاملات خود و بدون ضرر و زیان انجام داد.
می توان بدین مسئله اذعان نمود ، آقای گن در تمام مدت کار خود معاملات صحیحی را صورت داده است. همچنین میزان ضرر هایی که او در طول معاملات خود متحمل شده از اشتباهات قوانین خرید و فروش او سرچشمه نگرفته بلکه از تغییر در روش سرمایه گذاری خود بوده است.

به هر روی، موفقیت های آقای گن در معاملات بازار های سرمایه برای همگان بسیار خوشایند و دست نیافتنی می نماید. چرا که او در تبدیل سرمایه های اندک با حفظ تعادل و توازن چندین درصدی به ثروت فراوان، تبحر خاص داشت. در زیر چندین مثال از معاملات موفق او ارائه میگردد که دال بر صحت این موضوع دارد:

سال 1908 : تبدیل یک حساب 130 دلاری به حساب 1200 دلاری در ظرف مدت 30 روز
سال 1923 : تبدیل یک حساب 973 دلاری به حساب 3000 دلاری ظرف مدت 60 روز
سال 1933 : 479 سرمایه گذاری ( معامله ) صورت گرفته که از این تعداد 422 معامله موفق ( 88% از کل معاملات با سود 4000 درصدی همراه بوده است.)
سال 1946 : تبدیل یک حساب با سرمایه اولیه 4500 دلار به 13000 دلار ( سود 400 درصدی ) ظرف مدت 3 ماه

به طورکلی دو روایت در مود گن باقی مانده است. یکی او را فردی افسانه ای و تریدری بی نظیر می نامد و دیگری مقام او را در حد یک جزوه فروش پایین می آورد . در کتاب دکتر الدر نوشته شده است که در مصاحبه با پسر گن وی چنین ابراز داشته که پدرش هرگز نتوانسته از را ه ترید خرجی و امورات زندگیش را بگذراند . و ادعا های پدرش را حقه بازی خوانده است .
 

در روایتی دیگر آمده است روزنامه نگاری با اجازه گن در سپتامبر 1909 به مدت سی روز با وی در بازار بورس نیویورک بود و بگفته وی در مدت این سی روز 92 % پوزیشن های گن با موفقیت بسته شده است .كه تعدا د این پوزیشن ها 250 عدد بوده است . به هر حال یکی از نظریات وی این بود که بازار دو رویه دارد قیمت و زمان و زمان مهمتر از قیمت است . در هر صورت تحقیقات وی قابل تقدیر است .

کتابهای وی :

Tunnel Thru The Air, or looking back from 1940
Truth of The Stock Tape
Wall Street Stock Selector
How to Make Profits Trading in Commodities
45 Years in Wall Street
Magic Word
How to Make Profits Trading In Puts And Calls (an early text on trading options)
Face Facts America

گن در 1955 در ماه جون دیده از جهان فرو بست . وی اواخر عمرش را در فلوریدا به تحقیق مطالعه و انتشار کتاب میگذراند . . از جمله ادعاهای وی در آمد 50 میلیون دلاری در بازارهای مالی بود است .