استراتژی قدرتمند برای معامله

  • گیلان بورس GuilanFX

اگر می خواهید که در معاملات بازار بورس ارز سود کلان به دست بیاورید، می بایست مراقب روندها باشید. اینجا ما به شما سه روش ساده قدم به قدم را معرفی خواهیم کرد که اگر آنها را به درستی به کار برید، به شما کمک خواهد کرد تا تمام روندها بازار ارز بین الملل را تشخیص دهید و به سمت موفقیت در معاملات دراز مدت ارزی قدم بردارید.
اغلب سرمایه گذارهای تازه کار به خودشان زحمت این را نمی دهند تا در روندهای دراز مدت تر معامله کنند و به جای آن معاملات روزانه یا اسکالپ را امتحان می کنند.
  

در این روش ها سرمایه گذار بر روی حرکات کوچک تمرکز دارد و امید آن را دارد تا بتواند سودهای کوچک به دست بیاورد، هرچند اکثر حرکات در کوتاه مدت اتفاقی هستند و به از دست دادن دارایی تریدر منتهی میشوند.
 

روش های دیگر، معاملات نوسانی و پیگیری روندها در دراز مدت در بازار های مالی ، هستند و تمام این مقاله اختصاص دارد به دومین روش. اگر به هر یک از نمودارهای بازارهای مالی نگاهی بیاندازید، روندهای دراز مدتی را مشاهده خواهید کرد که ماه ها و یا سال ها ادامه داشته اند. این حرکات، سودهای کلان را به دست خواهند داد. اکنون روشی ساده را که توسط آن میتوانید به این سودها دست یابید به طور خلاصه بیان خواهیم کرد.

شکست ها ( Breakout)
 

بهترین روش برای دست یابی به حرکات خوب و مهم استفاده از استراتژی معامله در بازار بورس ارز است که بر پایه "شکستن" ها قرار دارد. به بیان ساده یک "شکستن" یا "Breakout"، حرکتی است در نمودارهای بازارهای مالی که طی آن یک نقطه High یا lLow ایجاد می شود و رزیستنس یا ساپورت شکسته می شود.این یک حقیقت است که اغلب حرکات برجسته از یک high یا low جدید آغاز می شوند.
 

اگرچه ممکن است که اینطور به نظر بیاید که شما در سطح بزرگ عملیات خرید و فروش را انجام نمی دهید،اما شما بر حسب احتمال ادامه روند عملیات لازم را انجام می دهید. اکثر تریدرهای بازار های مالی دچار این اشتباه می شوند که منتظر "شکستن" می مانند تا روند بازگردد و در سطوح قیمتی بهتر وارد بازارشوند اما این تریدر ها هرگز نمی توانند سوار بر این حرکت ها و روند ها شوند. علت این امر آن است که اگر یک "شکستن" روی دهد، پس از آن شما یک روند جدید قوی را دارید و احتمال وقوع Pullback بسیار کم است.
 

اغلب سرمایه گذارها در "شکستن" ها خرید و فروش انجام نمی دهند و این علت قوی بودن این روش است.
 

نکته مهمی که باید در ذهن نگاه داشت این است که ساپورت و رزیستنسی که شکسته شده و از بین رفته، باید معتبر باشد و این یعنی اینکه سه نقطه حداقل در دو تایم فریم متفاوت داشته باشد. هرچه قدر تعداد این نقاط و فاصله این نقاط از هم بیشتر باشد، اعتبار آن "شکست " نیز بیشتر است.

تثبیت
 

البته این موضوع را نیز باید مد نظر داشت که تمامی "شکست ها" تثبیت نمی شوند و امکان بازگشت روند به حالت قبل نیز وجود دارد، اینجا ممکن است اشتباهاتی روی دهد و شخص وارد ضرر شود. پس شما نیاز دارید که هر حرکتی را تثبیت کنید. تنها کاری را که باید برای این مورد انجام دهید این است که چند اندیکاتور Momentum را بر روی سیستم ترید خود قرار دهید تا نشانه های معاملات شما را تثبیت کند.
 

این اندیکاتورها به شما تخمینی از سرعت و شتاب قیمت را می دهند و تعداد آنها نیز زیاد است و شما میتوانید از بین آنها انتخاب کنید. در اینجا مجال بررسی و نام بردن همه آنها نیست اما دو تا از بزرگترین و مهمترین آنها عبارتند از اندیکاتورStochastic و اندیکاتور RSI

اهداف و استاپ ها
 

پیدا کردن نقاط استاپ آسان است. چراکه در پشت نقاط "شکستن" قرار دارند.
 

اگر روند مهم و بزرگی را در اختیار دارید باید مراقب باشید زیرا میتوانید سود زیادی را از آن بدست آورید، پس استاپ خود را خیلی زود جابجا نکنید و آن را خارج از نوسانات نرمال احتمالی قرار دهید. اگر این روند، حرکت بزرگی است، استاپ های پی در پی باید پشتوانه روند در دراز مدت باشند، و سطح چهل روزه در اندیکاتورMA سطح مناسبی برای این موضوع است.
باید این را در خاطر داشته باشید که زمانیکه در نهایت یک روند باز میگردد، شما بخشی از سود بدست آورده را پس میدهید. شما نمیدانید که یک روند در بازار ارز بین الملل چه زمانی قرار است تمام شود، پس پیش گویی نکنید.
 

اگر به طور قابل ملاحظه ای بازگشت داشتید، مهم نیست، چراکه طبیعت معاملات در بازار ارز، چنین است.در ذهن داشته باشید که اگر شما 50% از تمام روندهای عمده را بدست آورید، بسیار ثروتمند خواهید شد. اگر پیرو روندهای دراز مدت هستید، باید بپذیرید که بخشی از آن را پس دهید و همزمان با ادامه روندبخشی از دارایی خود را کاهش دهید- این تنها اختلالیست و بر روند دراز مدت شما تاثیر نخواهید گذاشت.

آنچه در بالا ذکر شد روشی ساده است که توسط آن میتوانید مراقب روندهای بازار ارز بین الملل باشید و شانس بالای گرفتن روندهایی که به سود کلان ختم میشوند را داشته باشید. اگر شما در حال آموزش دیدن در این بازار هستید و روش ساده ا ی را می خواهید، این روش که توضیح داده شد روشی قوی است و کمک خواهد کرد تا توسط آن حرکات اساسی در بازار را بدست آورید، پس بهتر است که معاملات خود را بر پایه این روش قرار دهید.