نکات مهم برای تریدرها

هر کسی که می‌خواهد یک تریدر موفق شود، فقط باید چند دقیقه آنلاین وقت بگذارد تا به عباراتی مانند «ترید خود را برنامه‌ریزی کنید؛ طرح خود را ترید کنید» و «زیان را به حداقل برسانید» بر بخورد. برای تریدرهای تازه‌کار، این نکات می‌تواند بیشتر موجب حواس پرتی باشد تا توصیه عملی. اگر در دنیای ترید تازه‌وارد هستید، احتمالاً فقط می‌خواهید بدانید که چگونه می‌توانید سریع درآمد کسب کنید.

نکاتی که در ادامه ذکر می‌شوند به تنهایی مهم هستند، اما زمانی که با هم به کار گرفته شوند اثرات قوی‌تری نیز به دنبال خواهند داشت. در نظر داشتن آن‌ها می‌تواند شانس شما را برای موفقیت در بازار افزایش دهد. در این مقاله نکات مهم برای تریدرها را بررسی خواهیم کرد، پس با ما همراه باشید.

قانون ۱- با ترید مانند یک کسب و کار رفتار کنید

برای موفقیت، باید به ترید به عنوان یک کسب و کار تمام وقت یا پاره وقت نگاه کنید، نه به عنوان یک سرگرمی یا شغل.

اگر به عنوان یک سرگرمی مورد توجه قرار گیرد، هیچ تعهد واقعی برای یادگیری وجود نخواهد داشت. اگر شغل باشد، می‌تواند ناامید کننده شود زیرا هیچ چک حقوقی منظمی وجود ندارد.

ترید یک کسب و کار است و متحمل هزینه، ضرر، مالیات، عدم اطمینان، استرس و ریسک می‌باشد. به عنوان یک تریدر، شما اساسا صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و باید برای به حداکثر رساندن پتانسیل کسب و کار خود تحقیق کنید و استراتژی داشته باشید.

قانون ۲- از فناوری به نفع خود استفاده کنید

پلتفرم‌های نمودار به تریدرها راه‌های بی‌نهایتی برای مشاهده و تحلیل بازارها می‌دهند. بک‌تست (Backtest) یک ایده با استفاده از داده‌های تاریخی از اشتباهات پرهزینه جلوگیری می‌کند. دریافت به‌روزرسانی‌های بازار از طریق تلفن هوشمند به ما این امکان را می‌دهد تا بر معاملات در هر نقطه نظارت کنیم. فناوری که ما بدیهی می‌دانیم، مانند اتصال به اینترنت پرسرعت، می‌تواند عملکرد ترید را تا حد زیادی افزایش دهد.

استفاده از فناوری به نفع خود و به روز نگه داشتن محصولات جدید، می‌تواند سرگرم کننده و مفید باشد.

 

قانون ۳- از سرمایه خود محافظت کنید

صرفه‌جویی در پول برای تامین مالی یک حساب تریدینگ، زمان و تلاش زیادی را می‌طلبد. اگر مجبور باشید دو بار این کار را انجام دهید، می‌تواند حتی دشوارتر باشد.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که محافظت از سرمایه شما مترادف با عدم تجربه ترید با ضرر نیست. همه تریدرها، معاملات زیان‌ده دارند. حفاظت از سرمایه مستلزم عدم پذیرش ریسک‌های غیرضروری و انجام هر کاری است که می‌توانید برای حفظ سرمایه خود انجام دهید.

قانون ۴- فقط درباره چیزی که می‌توانید از دست بدهید، ریسک کنید

قبل از شروع استفاده از پول به صورت واقعی، مطمئن شوید که تمام پول موجود در حساب واقعاً قابل خرج کردن است. اگر اینطور نیست، تریدر باید به پس‌انداز ادامه دهد تا زمانی که اینطور باشد.

سخن پایانی

درک اهمیت هر یک از این نکات مهم برای تریدرها و نحوه کار آن‌ها با یکدیگر، می‌تواند به تریدر کمک کند تا یک کسب و کار پایدار ایجاد نماید. ترید کار سختی است و کسانی که به این قوانین پایبند باشند، می‌توانند به موفقیت دست یابند.