آشنایی با الگوی الماس

در این ویدیو با یکی از الگوهای نادر کندل استیک با عنوان الگوی الماس آشنا خواهید شد. این ویدیو به کسانی که مایل هستند از جزئیات بیشتری در تحلیل تکنیکال برای معامله استفاده نمایند توصیه می شود.

سلام به یک آموزش دیگه خوش اومدید.که در اون یک الگوی نموداری غیرمعمول رو بررسی میکنیم .باید بهتون بگم که اینها خیلی نادر هستن و کار کردن باهاشون سخته برای همین اولین بار که ببینیدش نمی دونید چیه و بهم ریخته به نظر میاد. ولی اگر کسی یه کم به شما کمک کنه متوجه خواهید شد که چیه.
اسمش هست آرایش نمودار الماسی که در اون فرازها یک سیر صعودی ملایم دارن و بعد این فرازها به مقادیر کمتر یعنی به سیر نزولی تبدیل میشن و در این مسیر صعودی از نظر قیمتی نقاط پایینی دارن به سمت پیک مرکزی نزول میکنن و بعد گاهی به بخشهایی از آرایش میرسن و گاهی نمیرسن مثل این مثال  خیلی مهم نیست که چینش رئوس الماس شما یکم نامنظم باشه.
در این مثال این دو نقطه دو روز با هم فاصله دارن که مناسبه. بعضی وقتا هم ممکنه کاملاً بی نظم باشن. به این صورت که یک طرف خیلی کوتاه تر از طرف دیگه باشه. ولی این یکی نسبتاً متوازنه.
و چیزی که بهش برخورد خواهید کرد هم در ورود به آرایش و هم در خروج از اون مقدار زیادی ناپایداریه به این ترتیب که یک کشمکش در قسمت ورودی وجود داره و بعد یه جورایی یه کم ثابت میمونه.
این نوع معامله خیلی مطلوب نیست و خیلی سخته. مبالغ زیادی در این نوسانات از دست میره و بعد یه کشمکش دیگه در قسمت خروجی داریم. این نوسانات به اندازه ای هست که ناپایداری های بین قیمتی در حال حاضر از ماه جولای 2012 در بالاترین میزانه. الان پیش بینی من اینه که یه مدتی در این مقدار 82.8 توقف داریم  که این مقدار یه جورایی خط مرکزی افقی این الماسه و بعد دوباره روند به سمت پایین شروع میشه. چون این یه آرایش معکوسه. ولی همون طور که گفتم کار کردن با این الگو خیلی سخته و خیلی هم نادرن  با این حال دیدنش ارزش داره.


aparat-icon2 ویدیو آموزشی در یوتیوپ - کانال ویدیویی کلیک هوشمند