فصل یازدهم - نقشه زمانهای کاری

  • گیلان بورس GuilanFX

فهرست مطلب

تصور کنید در یک شهر یا محله جدید گم شده اید و امیدی هم به نقشه یا GPS ندارید؛ تصور کنید تغییر هر روزه نام و محل خیابان ها چقدر میتواند زندگی شما در این شهر را سخت کند. بازار ارز هم به همین شکل تغییر می کند. بنابراین داشتن یک نقشه هنگام معاملات بسیار مفید است چون تریدرها باید بدانند که قیمت کجا با رفتار قبلی بازار مرتبط می شود. با داشتن چنین امکانی می توانیم در هر لحظه از تمایلات سرمایه گذاران آگاه باشیم و بفهمیم که بازار در طول روز چه تغییراتی خواهد کرد. این اطلاعات به ما کمک می کنند تا معامله هایی انجام دهیم که بیشترین بازدهی را دارند.
نقاط چرخش یا Pivot points یکی از تکنیک های شناخته شده است که توسط اعضای تالار بورس طراحی شده تا متوجه شویم قیمت در کدام نقطه تحت تاثیر رفتار قبلی بازار است.
اگر بخواهیم یک تعریف ارائه کنیم، نقطه چرخش جایی است که شرایط تغییر می کند. به عبارت دیگر، نقطه چرخش سطحی است که در آن تمایل و انگیزه بازار از خرید به فروش تغییر می کند و برعکس. اگر بازار این سطح را به سمت بالا بشکند به این معنی است که بازار تمایل به خرید دارد و احتمالاً مسیرش صعودی اش را ادامه می دهد. از طرف دیگر، اگر بازار این سطح را به سمت پایین بشکند تمایل بازار به سمت فروش است و احتمالً بازار مسیر نزولی را ادامه می دهد.
علاوه براین، انتظار می رود بازار در این سطح نوعی حمایت یا مقاومت هم داشته باشد و اگر بازار نتواند نقطه چرخش را بشکند جهش از این سطح محتمل است.
نقاط چرخش در بازارهایی که نقدینگی بالایی دارند – مثل بازار نقدی ارز – کارایی بیشتری دارد اما می توان از آنها در بازارهای دیگر هم استفاده کرد.
این فصل  شامل بخش های زیر است:
بخش اول: نقاط چرخش – نحوه استفاده از نقاط چرخش
بخش دوم: S1، S2، R1 و R2 جایگزین های عملیاتی – در این بخش چند جایگزین برای ترسیم تایم فریم به شما معرفی می کنیم
بخش سوم: استفاده از روش ترسیم برای تعیین روند – یک ابزار مهم برای ارزیابی روند در همه تایم فریم ها
بخش چهارم: تنظیم نرخ ریسک – بازده (RR)  براساس روش ترسیم – چگونه از روش ترسیم برای تنظیم نرخ RR برای معامله ها استفاده کنیم؟
بخش پنجم: استفاده از PP، HOPS و LOPS به عنوان اندیکاتور روند – روش ترسیم به ما کمک می کند با روش کارآمدتری معامله کنیم
بخش ششم: استفاده از روش ترسیم در تایم فریم های طولانی تر – این روش ترسیم را می توان برای رویکردهای معاملاتی طولانی تر مثل معامله نوسانی و معامله مکانی.
خاطرات تریدر ها
همه صفحات