3   قدم سوم : خدمات ما
2   قدم دوم : مسیر راه
1   قدم اول : سوالات متداول
                                                        سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید و پاسخ بگیرید .

ساخت نام کاربری جدید

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش نموده اید؟

*

?>
دانلود اندیکاتورهای میانگین ،کانال ، باند||قابل استفاده در بازارهای مالی||بورس اوراق بهادار، فارکس||متاتریدر 4 و 5
مرور اجمالي جستجوي دانلودها بالا

عضویت در گیلان فارکس

جزئيات دانلود

اندیکاتور Average Directional Movement Index, ADX

 

اندیکاتور تکنیکی شاخص حرکت جهت دار متوسط (ADX) به تشخیص ترند داشتن یک قیمت کمک میکند. این شاخص توسط آقای Welles Wilder در کتابش "New concepts in technical trading systems" شرح داده شده است.
ساده ترین روش ترید کردن براساس سیستم حرکت جهت دار دلالت بر مقایسه دو اندیکاتور جهتدار دارد: یک +DI 14دوره ای و یک –DI 14دوره ای. برای انجام اینکار باید یا چارتهای اندیکاتورها را بروی هم قرار دهیم یا اینکه +DI را از –DI کم کنیم. W.Wilder پیشنهاد کرده است که وقتی +DI بالاتر از –DI قرار میگیرد خرید کرده، و وقتی +DI به زیر –DI فرو کشیده میشود فروش نمایید.
ولس ویلدر به این قواعد ساده تجارتی، "قاعدۀ نقاط اکسترمم" را نیز افزوده است. از این قاعده برای حذف سیگنالهای نادرست و کاهش تعداد معاملات استفاده میشود. بر طبق اصل نقاط اکسترمم، "نقطه اکسترمم" جایی است که +DI و –DI همدیگر را قطع میکنند. اگر +DI به بالاتر از –DI صعود کند، این نقطه ماکزیمم قیمت در روزی خواهد بود که آنها همدیگر را قطع کرده اند. و اگر +DI به پایینتر از –DI نزول کند، این نقطه مینیمم قیمت در روزی خواهد بود که آنها همدیگر را قطع کرده اند.
آنگاه از نقطه اکسترمم بعنوان سطح ورود به بازار استفاده میشود. بنابراین، پس از اینکه سیگنال خرید (+DI بالاتر از –DI) صادر شد باید منتظر ماند که قیمت از نقطه اکسترمم بگذرد، و فقط در آن هنگام وارد پوزیشن خرید شود. اما، اگر قیمت نتواند از سطح نقطه اکسترمم تجاوز کند، تریدر باید در همان پوزیشن فروش بماند.
محاسبه
ADX = SUM[((+DI-(-DI)/(+DI+(-DI)), N]/N
که در آن N تعداد پریودهای مورد استفاده در محاسبات است.

 

اطلاعات

اندازه 3.95 KB
دانلودها 367

لطفا ثبت نام کنيد اگر قبلا ثبت نام کرده ايد با مشخصات کاربري خود وارد شويد تا اجازه دانلود به شما داده شود. اما این بخش تنها مخصوص کاربران ویژه است.

آموزش تصویری استفاده از منابع

بالا