3   قدم سوم : خدمات ما
2   قدم دوم : مسیر راه
1   قدم اول : سوالات متداول
                                                        سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید و پاسخ بگیرید .

کسب در آمد در بورس ؟

ساخت نام کاربری جدید

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش نموده اید؟

*

   

  تمامي كالاها و خدمات گیلان بورس ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

بر اساس اعلامیه سازمان بورس ایران ، فعالیت در بازارهای ارز ، سهام و فرابورس بین المللی ، در داخل ایران غیر قانونی می باشد . مطالب  و خدمات  بخش فارسی " گیلان بورس" پیرامون بازارهای مالی بین المللی صرفا جهت استفاده فارسی زبانان خارج از ایران می باشد . با عرض پوزش چنانچه ساکن ایران هستید از ارائه ی خدمات به شما معذوریم و اکیداً  توصیه می نماییم تا قانونمند شدن  فعالیت در بازارهای بین المللی ،  در بازارهای مالی داخلی سرمایه گذاری نمایید.

مزایا و معایب تحلیل بنیادی

مزایای تحلیل بنیادی

روندهای بلند مدت:

تحلیل های بنیادی برای سرمایه گذاری بلند مدت بر روی روندهای بلند مدت و خیلی بلند مدت خوب است. توانایی تشخیص و پیش بینی روندهای بلند مدت مصرفی، تکنولوژیکی، جمعیت شناسی و اقتصادی می تواند به سرمایه گذاران صبوری که گروه های صنعتی و شرکت های مناسبی را انتخاب می کنند، سود برساند.

ارزش گذاری:

تحلیل بنیادی مناسب به تشخیص شرکت هایی که ارزش خوب را نشان می دهند، کمک می کند بسیاری از سرمایه گذاران معروف به فکر سرمایه گذاری بلند مدت و ارزشمند هستند. Graham و Dodd ، Waren Buffet و John Neff قهرمانان سرمایه گذاری ارزشی هستند. تحلیل بنیادی می تواند به کشف شرکت هایی با دارائی ازشمند، برگه موازنه قوی، درآمد ثابت و استحکام، به ما یاری رساند.

فراست تجاری:

یکی از فواید بسیار آشکار ولی غیر ملموس تحلیل بنیادی، توسعه فهم جامعی از تجارت است. پس از چنین تحقیق و تحلیلی همراه با زحمت فراوان، سرمایه گذار با محرک های کلیدی سودآور و درآمدزایی که در پس یک شرکت مخفی هستند، آشنا خواهد شد. درآمدها یا توقع از درآمد می توانند محرک های بالقوه ای برای قیمت های سهم های فاقد سود معین (Equities) باشند. حتی برخی از تحلیل گران تکنیکی نیز با این امر موافق هستند. فهم خوب، به سرمایه گذاران کمک می کند تا از شرکت هایی که متمایل به رکود سریع هستند اجتناب نمایند . آن شرکت هایی که در حال رشدند را انتخاب نمایند. علاوه بر فهم تجارت، تحلیل تجاری به سرمایه گذاران اجازه می دهد که درکی از محرک های کلیدی ارزشمند به دست آورند. قیمت بازار سهام شدیدا تحت تاثیر گروه صنعتی آن بازار است. به واسطه مطالعه این گروه ها، سرمایه گذاران بهتر می توانند خود را در موقعیت شناسایی فرصت ها قرار دهند. فرصت های مختلفی وجود دارند مانند: فرصت های با ریسک بالا ( مثل تکنولوژی)، ریسک پایین (مثل ابزارآلات) ، رشد محور( مثل کامپیوتر)، محرک ارزش ( مثل نفت) غیر دوره ای (مثل مواد خام مصرفی) یا درآمد محور (مثل عایدی بالا). بازار سهام همچون یک گروه حرکت می کند. به واسطه فهم تجارت یک شرکت، سرمایه گذاران بهتر می توانند خود را در موقعیتی قرار دهند که این بازار سهام را درون گروه های صنعتی مربوطه به آنها دسته بندی کند. تجارت می تواند به سرعت تغییر کند و با آن عایدی شرکت تغییر می کند. این مطلب در مورد بسیاری از خرده فروشان صرفا اینترنتی رخ داده است که در واقع شرکت های اینترنتی نیستند بلکه خرده فروشان ساده می باشند. شناخت تجارت یک شرکت و توانایی قراردادن آن در یک گروه می تواند تفاوت عظیمی در ارزش های نسبی ایجاد کند.

معایب تحلیل بنیادی

محدودیت های زمانی:

تحلیل بنیادی ممکن است بینشی فوق العاده ایجاد کند، اما به نحوی غیرعادی ای وقت گیر است. مدل های وقت گیر معمولا ارزش هایی ایجاد می کنند که با قیمت جاری رایج در wall Street ( بورس نیویورک) تناقض دارند. وقتی چنین می شود، تحلیل گر اساسا ادعا می کند که همه افزاد در این بورس اشتباه کرده اند. این بدان معنی نیست که هیچ کدام از شرکت های wall street دچار سوء تفاهم نمی شوند اما کاملا بی شرمانه خواهد بود که بگوییم قیمت بازار اشتباه و بنابراین wall street اشتباه است.

مشخصه شرکت / صنعت:

ارزش تکنیک ها بسته به گروه صنعتی و مشخصات هر شرکت فرق می کند. به همین دلیل، داشتن تکنیک و مدل متفاوت، برای صنایع متفاوت و شرکت های متفاوت ضروری است. این امر می تواند تقریبا وقت گیر باشد و میزان تحقیقی را که باید به عمل آید محدود سازد. مدل مبتنی بر مشترک شدن برای یکISP مدل مناسبی است اما احتمالا بهترین مدل برای ارزش گذاری یک شرکت نفتی نیست.

ذهن گرایی:

ارزش واقعی به پیش فرض ها بستگی دارد. هر تغییری در پیش فرض های فزاینده یا رشد می تواند ارزش نهایی را به نحو عظیمی تغییر دهد. تحلیل گران بنیادی عموما از این مطلب آگاهند و از تحلیل های حساس بهره می گیرند تا ارزش شرایط پایه، ارزش بهترین شرایط و ارزش بدترین شرایط را نمایش دهند. گرچه در بدترین شرایط، اکثر مدل ها تقریبا همیشه صعودی هستند اما تنها سوال این است که تا چه میزان این چنین هستند؟ چارت زیر نشان می دهد که چقدر تحلیل گران بنیادی می توانند لجوجانه صعودی باشند.

تعصبات تحلیل گران:

اکثر اطلاعاتی که وارد تحلیل ها می شود از خود شرکت ها به دست می آید. شرکت ها، مدیران آشنا به سرمایه گذاری را استخدام می کنند تا به نحو احسن جامعه تحلیل گران را در دست داشته باشند و اطلاعات را بفهمند. همانگونه که مارک تواین گفته است: « دروغ ها وجود دارند؛ لعنت بر دروغ ها و آمار. » هنگامی که نوبت پردازش اطلاعات یا اعلان خبر می رسد، مدیران، با سرمایه گذاری آشنا و خود ماموران ارشد مالی حرفه ای هستند. تنها تحلیل گران جانب دار- خرید مایلند تا آمار گذشته شرکت را به مخاطره بیاندازند. آنها گزارش هایی را می خوانند که توسط تحلیل گران جانب دار- فروش نوشته شده است. تحلیل گرانی که برای کارگزاران بزرگ کار می کنند به علاوه درگیر بانکداری سرمایه گذاری و پذیره نویسی برای شرکت ها هستند. حتی اگر چه دیوار چین نیز برای جلوگیری از اشتباه شدن مقاصد و نیات وجود داشته باشد، باز هم کارگزاران با شرکت هایی که تحلیلشان می کنند رابطه مداومی دارند. هنگام مطالعه این گزارش ها مهم است تمام تعصباتی که ممکن است یک تحلیل گر جانب دار- فروش داشته باشد را مد نظر بگیریم. از طرف دیگر، تحلیل گرد جانب دار- خرید صرفا شرکت را از دیدگاه سرمایه گذاری برای مدیر سبد سهام تحلیل می کند. اگر رابطه ای با شرکت باشد، این رابطه معمولا با عبارات متفاوتی بیان می شود. در برخی مواقع ممکن است به عنوان سهام داران بزرگ باشد.

تعریف ارزش عادلانه:

وقتی ارزش یابی های بازار از هنجارهای تاریخی فراتر رود، برای جبران کردن پیش فرض های افزاینده و رشد، فشاری وارد می آید. اگر wall Street باز سهام را با 50 بار درآمد ارزش گذاری کند و پیش فرض جاری 30 بار باشد، تحلیل گر مجبور خواهد بود این پیش فرض را به سطحی بالاتر ارتقا دهد. یک ضرب المثل قدیمی در Wall Street وجود دارد: ارزش هر دارایی تنها آن مقداری است که فردی می خواهد برای آن پول پرداخت کند. ( قیمت جاری) تنها چون قیمت های سهام نوسان می یابد پیش فرض های افزاینده و رشد نیز نوسان خواهند یافت. آیا ما بهwall Street و قیمت بازار سهام اعتقاد داریم یا به تحلیل گر و پیش فرض ها؟
عادت بر آن است که جریان شناور پول نقد یا درآمدها یا پیش فرض ها در هم بیامیزد تا به قیمت عادلانه برسد. گرچه چون بسیاری از شرکت ها پول خود را از دست داده یا می دهند، متداول شد که تجارت را به عنوان مضربی از عایدی آن تجارت ارزش گذاری کنند. به نظر خوب می آید به جز این مورد که مضرب بیش از PE (نسبت قیمت به درآمد) بسیاری از سهام ها است. البته برخی شرکت ها در 30 بار عایدی تخفیف در نظر می گیرند.

نتیجه گیری

تحلیل های بنیادی می توانند ارزشمند باشند اما باید با احتیاط به آنها نزدیک شد. اگر تحلیلی را می خوانید که توسط تحلیل گر جانب دار- فروش نوشته شده، مهم است که با تحلیل گری که در پس گزارش قرار دارد آشنا شوید. همه ما تعصبات شخصی خودمان را داریم و تحلیل گر نیز ممکن است چنین تعصباتی داشته باشد. هیچ اشکالی در این وجود ندارد و تحقیق می تواند ارزشمند باقی بماند. بیاموزید که نرخ بندی چه معنی ای می دهد و از سابقه یک تحلیل گر قبل از عمیق شدن در تحقیق او مطلع باشید. مطلب مطبوعاتی و گزارش های مشارکتی اطلاعات خوبی را به دست می دهند اما باید با درجه معقولی از شکاکیت خوانده شوند تا واقعیت ها را از اشتباهات جدا کنید. مطالب مطبوعاتی بر اثر تصادف رخ نمی دهند و ابزار تقاضای خرید مهمی برای شرکت ها می باشند. سرمایه گذاران باید خوانندگان ماهر بشوند تا اطلاعات مهم را دریابند و مزخرفات را نادیده بگیرند.

کسب در آمد در بورس ؟

پیروزی در بازارهای مالی در 3 حرکت...

کسب در آمد در بورس

آموزش

آموزش

با استفاده از دوره های آموزشی رایگان سایت با نحوه فعالیت در بازارهای مالی آشنا شوید

کسب تجربه و مهارت

کسب تجربه و مهارت

آموزشهای خود را در حسابهای مجازی پیاده سازی نمایید تا به مهارت کافی برسید.

کسب در آمد

کسب در آمد

از تجربه هایتان به صورت نامحدود و با خیالی آسوده درآمد کسب کنید!

«طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری از مطالب ، تصاویر و آموزش های ارائه شده در این وب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد»

بالا