3   قدم سوم : خدمات ما
2   قدم دوم : مسیر راه
1   قدم اول : سوالات متداول
                                                        سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید و پاسخ بگیرید .

کسب در آمد در بورس ؟

ساخت نام کاربری جدید

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش نموده اید؟

*

   

  تمامي كالاها و خدمات گیلان بورس ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

بر اساس اعلامیه سازمان بورس ایران ، فعالیت در بازارهای ارز ، سهام و فرابورس بین المللی ، در داخل ایران غیر قانونی می باشد . مطالب  و خدمات  بخش فارسی " گیلان بورس" پیرامون بازارهای مالی بین المللی صرفا جهت استفاده فارسی زبانان خارج از ایران می باشد . با عرض پوزش چنانچه ساکن ایران هستید از ارائه ی خدمات به شما معذوریم و اکیداً  توصیه می نماییم تا قانونمند شدن  فعالیت در بازارهای بین المللی ،  در بازارهای مالی داخلی سرمایه گذاری نمایید.

آیا شما یک طرح پشتیبان برای خود دارید؟

خانمی را می شناسم که در سن 60 سالگی است و بیشتر از یک دهه است که در یک شرکت سمت مدیریت فروشندگان آنجا را دارد و آن فروشندگان کسانی هستند که همگی بسیار عاشق او هستند او بطور پیوسته چک می کرد که فکس ها بر سر میز کارمندان قرار گیرد، هر یک از آنها هر چیزی را که کم داشت و مورد نیازش بود را او در اختیار آنها قرار می داد.

در میان محیط کاری او همیشه نقش یک مادر را ایفا می کرد به توالت ها می رسید، غذاهای مانده در یخچال شرکت را دور میریخت و دقت می کرد که تمام طبقه تمیز و تزئین شده باشد و همه چیز را بدقت مورد بررسی قرار می داد و دقت می کرد که به نحو احسنت مورد کنترل قرار گیرد او همیشه به سختی کار می کرد و از مشکلات موجود هیچ شکایتی نداشت و با آنها کنار می آمد در هر زمانی لبخند بر لبانش بود و بسیار دوستانه و مودب با همه برخورد می کرد و با تمام کسانی در موقعیت کاری خودش راحت بود و هیچ کس نمی توانست کارهای او را بدین صورت و بنحو احسنت انجام دهد.
یکروز او مثل همیشه به سر کارش رفت و پس از اینکه کارهای روزانه اش را انجام داد به دفتر رئیسش خوانده شد در آنجا به او گفتند که دیگر بیشتر از این نیازی به او ندارند و باید برود این فروشگاه قصد داشت که با اینکارها در هر شعبه اش میزان هزینه را کاهش دهد و متاسفانه در راستای اهداف فروشگاه او نیز نقش و وظیفه خود را در شرکت از دست می داد.
از او خواسته شده بود که ساختمان را ترک کند اما او مطمئن بود که قبلا از اینکه روسا این تصمیم را بگیرند او تمام تلاش خود را انجام داده بود و ظیفه ای را که در شرکت به دوش او بود به بهترین شکل ممکن انجام داده بود او برای گذران زندگی و تامین زندگیش در آینده با مشکل مالی جدی مواجه شد و از همه بدتر اینکه به اندازه کافی برای دوران بازنشستگی خودش پس انداز نکرده بود تنها پس انداز او مقداری پول بود که برای مسافرت خارج از کشور داشت و آن را هم بدین دلیل پس انداز کرده بود که در دوران جوانیش نتوانسته بود چنین کاری کند.
او می خواست این پول را پس انداز کند تا اینکه بتواند یک کتاب فروشی نیز باز کند و درست در اینجا بود که او می بایست تمام برنامه هایش را از ابتدا ارزیابی کند چون او هیچ طرح پشتیبانی برای خود و کارش نداشت و باید تمام برنامه هایی را که در ذهنش برای دوران بازنشستگی داشت فراموش کند.
مطمئن هستم شما تابحال صدها داستان شبیه به این را شنیده اید 5 ماه قبل از این من مطلبی را در مورد کمپانی هایی که برای کاهش هزینه های خود کارمندانشان را اخراج می کنند را خوانده ام و دلیل اصلی آنها این بود که بتوانند هنوز در رقابت با رقبای خود باقی بمانند و چون نمی خواستند قیمت اجناس خود را بالا ببرند اینچنین هزینه ها را کاهش می دادند.
این کمپانی ها منبع خوبی برای کارگران کشورهای دیگر هستند کشورهایی که در آنها حقوق یک کارمند در برابر ارز آن کشور کم ارزش است و دیگر اینکه بخاطر مهارت های خاص کارگران خارجی به سوی این شرکت ها می روند و وقتی که فروش این کمپانی ها کاهش پیدا می کند دیگر قادر به پرداخت حقوق آنها نیستند.
هیچ شرکت و هیچ سازمانی کسی را برای اینکه چگونه در این بازار رقابت می کند بیمه نخواهد کرد و ضمانتی نمی دهد. در گذشته اکثر مردم باور داشتند که اگر برای شرکت های خصوصی و یا دولتی کار کنند تا پایان عمر می توانند به این کارشان امیدوار باشند و دوران بازنشستگی آنها نیز تضمین شده خواهد بود و من امروز میدانم که بیشتر مردم آگاه هستند که توقع برای داشتن شغلی که تا پایان عمر آنها را تامین کند امری غیرواقعی است و می تواند مساله ای بسیار غیرقابل پیشبینی باشد و ممکن است پس از گذشت سالها از کار کردن شما در یک شرکت هیچ تضمینی برای آینده و بهتر شدن کار و زندگیت نباشد.
به همین خاطر نیز مردم امروز بدنبال بهبود و بالا بردن شانس خود برای داشتن هزینه های کافی برای رسیدن به نیازهای خود و تضمین دوران بازنشستگی هستند و آنها دیگر اطلاعات پایینی ندارند. مردم کم کم فهمیدند که مدیران و روسای کمپانی هایی که برایشان کار می کنند هیچ اجباری برای تامین زندگی آنها وقتی که کارشان در آن شرکت تمام شد ندارند و برای دوران بازنشستگی آنها هیچ حق و حقوق تضمین شده ای قائل نیستند.
بر پایه مقاله ای که آقای جان راسم نوشته است که براساس سازمان امور مالی IPA می باشد ذکر شده است که میل به خوداشتغالی در ده سال آینده بیشتر خواهد شد و 5 دلیل بروز اصلی این مشکل را اینچنین ذکر می کند:

1-کشورهای ما سطح دانش و صنایع خود را بالا برده و بدلیل مکانیزه شدن نیاز کمتری به نیروی کار انسانی دارند.

2-شغل های آینده نیاز به دانش بیشتری دارند و بنابراین افراد تحصیل کرده بیشتر تمایل دارند تا برای خود کار کنند تا دیگران.

3- کارکنان قدیمی از اینکه خوداشتغال باشند بیشتر احساس راحتی می کنند تا کارکنان جوانی که ترجیح می دهند وقتی پیر می شوند خوداشتغال باشند.

4- هرکسی دوست دارد برای برنامه ریزی کار خود کنترل و انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد و خود اشتغالی نیز این ویژگی را داراست.

5- هر شخصی بیشتر مایل است مسئولیت تصمیماتی که خودش و زندگیش را و همینطور خانواده اش را تحت تاثیر قرار می دهد را بعهده بگیرد.

علاوه بر این دلایل تمایلات و گرایشات مردم به این سو است که بتوانند کنترل بیشتری روی امور مالی خودشان داشته باشند چیزی که همه ما از این مقاله می توانیم بیاموزیم این عقیده است که اگر آنها به کارگران و یا کارمندانشان برای پرداخت چک های دوره ای خود در پایان هر روز کاری نیازمند هستند چون اگر به هر دلیلی آنها قادر به پرداخت چک های خود نباشند اولین کاری که می کنند این است که آنها را اخراج می کنند. من معتقد هستم که آنها همه چیز را برای خود و خانواده خود می خواهند و به دیگران اهمیتی نمی دهند بنابراین این ما هستیم که همیشه باید یک طرح پشتیبان کاری برای خود و زندگی خود داشته باشیم.

سوال من اینست آیا شما یک طرح پشتیبان برای خود دارید؟

منبع: مقالات انقلاب خوداشتغالی و خود اتکایی مارکوییز کاملبی

کسب در آمد در بورس ؟

پیروزی در بازارهای مالی در 3 حرکت...

کسب در آمد در بورس

آموزش

آموزش

با استفاده از دوره های آموزشی رایگان سایت با نحوه فعالیت در بازارهای مالی آشنا شوید

کسب تجربه و مهارت

کسب تجربه و مهارت

آموزشهای خود را در حسابهای مجازی پیاده سازی نمایید تا به مهارت کافی برسید.

کسب در آمد

کسب در آمد

از تجربه هایتان به صورت نامحدود و با خیالی آسوده درآمد کسب کنید!

«طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری از مطالب ، تصاویر و آموزش های ارائه شده در این وب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد»

بالا