3   قدم سوم : خدمات ما
2   قدم دوم : مسیر راه
1   قدم اول : سوالات متداول
                                                        سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید و پاسخ بگیرید .

کسب در آمد در بورس ؟

ساخت نام کاربری جدید

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش نموده اید؟

*

   

  تمامي كالاها و خدمات گیلان بورس ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

بر اساس اعلامیه سازمان بورس ایران ، فعالیت در بازارهای ارز ، سهام و فرابورس بین المللی ، در داخل ایران غیر قانونی می باشد . مطالب  و خدمات  بخش فارسی " گیلان بورس" پیرامون بازارهای مالی بین المللی صرفا جهت استفاده فارسی زبانان خارج از ایران می باشد . با عرض پوزش چنانچه ساکن ایران هستید از ارائه ی خدمات به شما معذوریم و اکیداً  توصیه می نماییم تا قانونمند شدن  فعالیت در بازارهای بین المللی ،  در بازارهای مالی داخلی سرمایه گذاری نمایید.

ترکیب اندیکاتورهای روند و اندیکاتورهای ضد روند در بازار فارکس

یکی از رایج‌ترین مثل‌ها در بازار فارکس این است که «روند دوست شماست». روند جهت غالب پرایس اکشن در بازارهای معاملاتی را نشان می‌دهد و در نتیجه حرکت در راستای روند می‌تواند سود بیشتری برای تریدر به همراه داشته باشد. به جز حرکت در راستای روند، روش دیگر سودآوری در بازارهای معلاملاتی خرید در پایین‎ترین قیمت و فروش در بالاترین قیمت است. برای اجرای این روش هم باید در پایین چارت بخرید و در بالای چارت بفروشید یا از رویکرد معاملاتی ضد روند استفاده کنید.

 

تریدرهای بازار فارکس هم باید هر روز بین خرید و فروش هم راستا با روند یا خرید در قیمت پایین و فروش در قیمت بالا انتخاب کنند. هر دو گروه تریدرهای دنباله‌روی روند و تریدرهای ضد روند، دلایل خوبی برای برتری روش معاملاتی خودشان دارند اما به نظر می‌رسد بهترین روش برای معامله در بازار فارکس ترکیب این دو روش با یکدیگر است. با اینکار می‌توانید در شرایط مختلف از مزایای اندیکاتورهای روند و اندیکاتورهای ضد روند بهره ببرید و متناسب با شرایط بازار تصمیم‌گیری کنید.

رویکرد ترکیب روند و ضد روند

ترکیب رویکردهای دنباله‌روی روند و ضد روند دو گام اصلی دارد:

انتخاب یک روش مناسب و کارآمد برای شناسایی روند بلندمدت          
انتخاب یک روش ضد روند مناسب و کارآمد با قابلیت تشخیص پول‌بک‌های روند بلندمدت

پیدا کردن رویکرد مناسب نیاز به زمان و تلاش زیادی دارد اما روش کلی ترکیب اندیکاتورهای روند و اندیکاتورهای ضد روند بسیار ساده است. در این پست این روش را در قالب چند مرحله به شما می‌آموزیم و در نهایت هم به معایب این رویکرد در بازار فارکس اشاره خواهیم کرد.

مرحله اول: روند بلندمدت را پیدا کنید

در تصویر اول یک چارت با میانگین متحرک ۲۰۰ روزه از قیمت بسته شدن را می‌بینید. از دیدگاه رویکرد دنباله‌روی روند می‌توان گفت اگر آخرین قیمت بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه باشد، روند بلندمدت صعودی است. خلاف این قضیه هم صادق است؛ اگر آخرین قیمت بسته شدن پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه باشد، روند بلندمدت نزولی خواهد بود.

 

TrendStrategy1 GuilanFX

 

برای ترکیب اندیکاتورهای روند و ضد روند لزوما نیاز به اندیکاتوری نداریم که سیگنال خرید و فروش بدهد. فقط می‌خواهیم روند غالب بر بازار را شناسایی کنیم و بنابراین یک فیلتر دنباله‌روی روند ثانویه هم اضافه خواهیم کرد. در تصویر دوم می‌بینید که میانگین‌های متحرک ۱۰ روزه و ۳۰ روزه هم به چارت اضافه شده است.

 

TrendStrategy2 GuilanFX

 

با اضافه کردن این فیلتر ثانویه، قوانین به ترتیب زیر خواهند بود:

۱- اگر میانگین متحرک ۱۰ روزه بالای میانگین متحرک ۳۰ روزه باشد و آخرین قیمت بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه باشد، روند غالب صعودی است.

۲- اگر میانگین متحرک ۱۰ روزه پایین میانگین متحرک ۳۰ روزه باشد و آخرین قیمت بسته شدن پایین‌تر از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه باشد، روند غالب نزولی است.

مرحله دوم: اندیکاتور ضد روند را اضافه کنید

ده‌ها اندیکاتور ضد روند طراحی شده که می‌توانید از آنها در رویکرد ترکیبی استفاده کنید. هدف ما از اضافه کردن اندیکاتور ضد روند، پیدا کردن پول‌بک کوتاه‌مدت در روند بلندمدت است و بنابراین باید از یک اندیکاتور ساده و البته کوتاه‌مدت استفاده کنیم. نام دیگر این نوع اندیکاتورهای ضد روند اسیلاتور است. محاسبات اندیکاتور اسیلاتور هم بسیار ساده است:

A : میانگین متحرک سه روزه قیمت بسته شدن

B : میانگین متحرک ده روزه قیمت بسته شدن

اسیلاتور : (A – B)

در تصویر سوم همان چارت قیمت تصویر اول و دوم را می‌بینید اما اینبار اسیلاتور زیر پرایس اکشن اضافه شده است. با کاهش قیمت ابزار معاملاتی، اسیلاتور به کمتر از صفر می‌رسد و برعکس.

 

TrendStrategy3 GuilanFX

 

مرحله سوم: ترکیب اندیکاتورهای ضد روند و دنباله‌روی روند

در این مرحله دو روشی که در بالا به آنها اشاره کردیم را با هم ترکیب می‌کنیم. در تصویر چهارم همان چارت تصاویر قبلی را می‌بینید که میانگین‌های متحرک ۳روزه، ۱۰روزه و ۲۰۰ روزه روی چارت و اسیلاتور زیر چارت رسم شده است.

 

TrendStrategy4 GuilanFX

 

تریدری که از رویکرد ترکیبی استفاده می‌کند، باید دنباله نشانه‌های زیر در چارت بگردد:

الف) میانگین متحرک ۱۰روزه بالای میانگین متحرک ۳۰روزه باشد.

ب) آخرین قیمت بسته شدن بالای میانگین متحرک ۲۰۰روزه باشد.

ج) اسیلاتور روز جاری بالای اسیلاتور دیروز باشد.

د) مقدار اسیلاتور دیروز منفی و کمتر از مقدار اسیلاتور دو روز پیش باشد.

مجموع این شرایط به شما می‌گوید یک پول‌بک در روند صعودی بلندمدت کامل شده و قیمت برای بالاتر رفتن آماده است. شرایط بالا نشان می‌دهد مومنتوم صعودی ادامه خواهد داشت اما تریدر سفارش خرید را در اوج چرخه ارائه نمی‌کند.

معایب رویکرد ترکیبی روند و ضد روند

اگر قصد استفاده از رویکرد ترکیبی را دارید، نکات زیادی وجود دارد که باید قبل از شروع معامله بدانید. اولین و مهمترین نکته این است که این روش نمی‌تواند سوددهی پیوسته داشته باشد. این رویکرد یک سیستم معاملاتی نیست و فقط یک روش ساخت سیگنال‌های معاملاتی است.

این رویکرد فقط یکی از روش‌های ترکیب اندیکاتورهای دنباله‌روی روند و اندیکاتورهای ضد روند را نشان می‌دهد. قبل از اینکه این روش ترکیبی را روی حساب معاملاتی‌تان به کار ببندید، باید آن را تست کنید و متناسب با سیستم معاملاتی خودتان بهینه‌سازی کنید (درست مثل هر روش جدید دیگر). علاوه بر اینها ملاحظات مهم دیگری هم هستند که باید هنگام استفاده از این رویکرد آنها را در نظر داشته باشید.

قبل از به‌کارگیری این رویکرد معاملاتی – و هر رویکرد و روش دیگر – در بازار فارکس باید این سوال‌ها را از خودتان بپرسید و پاسخ مناسب برای آنها پیدا کنید:

سایز پوزیشن‌ها را چطور تنظیم کنم؟

چند درصد از سرمایه را در معرض ریسک قرار بدهم؟

چطور و کجا از دستور توقف ضرر استفاده کنم؟

کی باید از دستور کسب سود استفاده کنم؟

بنابراین اگر قصد استفاده از این رویکرد را دارید، حتما سوالات بالا را از خودتان بپرسید و رویکرد را تست کنید.

کسب در آمد در بورس ؟

پیروزی در بازارهای مالی در 3 حرکت...

کسب در آمد در بورس

آموزش

آموزش

با استفاده از دوره های آموزشی رایگان سایت با نحوه فعالیت در بازارهای مالی آشنا شوید

کسب تجربه و مهارت

کسب تجربه و مهارت

آموزشهای خود را در حسابهای مجازی پیاده سازی نمایید تا به مهارت کافی برسید.

کسب در آمد

کسب در آمد

از تجربه هایتان به صورت نامحدود و با خیالی آسوده درآمد کسب کنید!

«طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری از مطالب ، تصاویر و آموزش های ارائه شده در این وب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد»

بالا