3   قدم سوم : خدمات ما
2   قدم دوم : مسیر راه
1   قدم اول : سوالات متداول
                                                        سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید و پاسخ بگیرید .

کسب در آمد در بورس ؟

ساخت نام کاربری جدید

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش نموده اید؟

*

   

  تمامي كالاها و خدمات گیلان بورس ، حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.

بر اساس اعلامیه سازمان بورس ایران ، فعالیت در بازارهای ارز ، سهام و فرابورس بین المللی ، در داخل ایران غیر قانونی می باشد . مطالب  و خدمات  بخش فارسی " گیلان بورس" پیرامون بازارهای مالی بین المللی صرفا جهت استفاده فارسی زبانان خارج از ایران می باشد . با عرض پوزش چنانچه ساکن ایران هستید از ارائه ی خدمات به شما معذوریم و اکیداً  توصیه می نماییم تا قانونمند شدن  فعالیت در بازارهای بین المللی ،  در بازارهای مالی داخلی سرمایه گذاری نمایید.

چگونه در اقيانوس فارکس شنا کنيم و بوسيله کوسه ماهی (معامله گران بزرگ) خورده نشویم

اشخاصی هستند که وارد خيابان ورود ممنوع می شوند یا شخصی که علامت روی درب را می بيند که گفته است به طرف خود بکشيد اما با این وجود به سمت مقابل فشار می دهد . با خود فکر می کنيد حتما باید

احمق باشم که چنين کارهائی کنم .

در مور د بازار فارکس نيز فکر می کنيد که ساده است و شما جز گروه ساده اندیش قرار نمی گيرید .

فکر نمی کنم بازار فارکس به آسانی دنبال کردن چند اندیکاتور، کليک بر روی موس و شمردن سودها باشد .

 

در طول سالهای گذشته می توانستم سود های زیادی از بازار کسب کنم .

این فکر ها را دور بریزید و فقط توجه خود را به سمينار رایگان فارکسی که برگزار می شود معطوف کنيد و همه نادانسته هایتان را فرا بگيرید . خوب من در مسابقات جهانی سال 2005 معاملات فيوچرز با 148%

سوددهی رتبه دوم را کسب کردم اما نزدیک به 15 سال طول کشيد تا به این حد برسم .

امروزه معامله گری در بازار فيوچرز مستلزم ثبات احساسات و تلاش های روحی فراوانی است.

از زمانی که افرادی در برنامه های تلویزیونی از آسان بودن فارکس می گفتند در این بازار معامله کرده ام .البته اعتقادم این است که بازار فارکس آسان نيست .

حقيقتا بازار فارکس اقيانوسی از کوسه ها ( معامله گران حرفه ای) است که منتظرند تا ماهی های کوچک (معامله گران تازه کا ر) را ببلعند .

چگونه از یک ماهی کوچک ( معامله گر تازه کار ) به یک کوسه ( معامله گر بزرگ ) تبدیل شوید؟

تجربه 15 ساله ام در بازار فيوچرز و اخيرا بازار فارکس سه مورد مهم را یاد آور می شود:

1- شناخت بازار

2- شناخت رقابت

3- دانستن طرح تان برای حمله

باقی ماندن در بازار فارکس مستلزم رعایت این سه نکته است .حتی غفلت در یکی از این ها باعث می شود که شما طعمه معامله گران بزرگ شوید .

شناخت بازار :

اولين قدم برای شنا کردن در اقيانوس فارکس این است که بدانيد آب چگونه است؟

آیا می دانيد 1 پيپ چيست؟ اگر پاسخ را می دانيد آیا می توانيد ارزش پيپ در دلار آمریکا را برای جفت ارز یورو دلار محاسبه کنيد؟

درباره جفت ارز یورو ین چطور؟ اگر نمی دانيد مهم است که پایه و اساس کار را فرا بگيرید و بدانيد .

زمانی را برای یادگيری اختصاص دهيد . درباره رقابت بعدا صحبت می کنيم اما خيالتان راحت باشد که رقبای شما همه چيز رادرباره بازار فارکس می دانند .

مطالب پایه ای را از کجا یاد بگيریم؟ وب سایت ها و مقالات در ارتباط با بازار فارکس فراوان هستند .

یک ایده خوب این است که تعدادی کتاب در این باره بخوانيد یا منابع خوب آموزشی را در اینترنت برای استفاده پيدا کنيد .( نه فقط سایت های فروشنده)

یکی دیگر از کليدهای موفقيت بيشتر دانستن درباره هزینه معاملات است . در زمانی که تصميمات معاملاتيتان را عملی می سازید باید هزینه ای را بابت کميسيون به کارگزار پرداخت کنيد . این هزینه که تفاوت بين قيمت خرید و قيمت فروش است اسپرد ناميده می شود.

در هر معامله اسپرد بين 20 دلار تا 80 دلار متغير است و باید برای موفقيت در معامله بر آن غلبه کنيد. بهترین راه استفاده از جفت ارزهایی است که اسپرد کمتری دارند .

بعد از تحقيقات کافی ممکن است به این نتيجه برسيد که بر روی جفت ارزهای اصلی تمرکز کنيد .ممکن است بخواهيد ارزهایی را که یک سر آن دلار آمریکا، ین ژاپن، پوند استرلينگ یا یورو است معامله کنيد .

جفت ارزهایی که از این ارزها تشکيل می شوند اسپرد پایين تر، نقد شوندگی بالاتر و اخبار فاندامنتال در دسترس تری دارند .

اما به حرف من اکتفا نکنيد . در بازار تحقيق بيشتری بکنيد تا زمانی که جفت ارزی را بيابيد که با آن احساس راحتی داشته باشيد .

رقابت را بشناسيد :

چرا باید به خود زحمت بدهيد که درباره رقابت با دیگران در بازار فارکس نگران باشید؟

فارکس یک بازی مجموع صفر است (نظر نویسنده ). برای هر دلاری که توسط شخص در بازار به دست می آید شخص دیگری پول از دست داده است .

گرفتن از دیگران تنها راهی است که به وسيله آن پول به دست می آوریم . مانند بازار سهام نيست که ممکن است همه از بالا رفتن سهمی منتفع شوند و سود کنند . (به استثنای فروشندگان جزئی )

فارکس بازی برد برد نيست شاید حتی به نوعی بازی برد – باخت باشد.

دانستن این قانون و تشخيص اینکه رقبایتان به چه چيزی گرایش دارند کمک می کند به یک موضع قابل قبول برسيد .

بازیگران اصلی فارکس چه کسانی هستند؟ بانکها، هج فاندها و شرکت های چند مليتی بازیگران اصلی هستند و از طریق فارکس پول زیادی به دست می آورند .

یک شرکت خودروسازی اخيرا بخشی از درآمدش را از طریق فارکس به دست آورد .

این گروه ها باید برای بازیگران خرد و کوچک بازار وحشت آور و رعب انگيز باشند زیرا که این ها بازیگران اصلی بازار هستند .

این سازمان ها شب و روز معامله می کنند .نقاط ورود و خروج در بازار را به خوبی می دانند و خرده پاها را از سر راه بر مي دارند .

حرکات بزرگ در بازار معمولا در نتيجه فعاليت این حرفه ای هاست .به نوعی پيروی از آنها و پيروی از روندی که آنها شروع کننده اش هستند می تواند استراتژی مناسبی باشد .

در همان بازاری که بزرگان حضور دارند خرده پاها هم به وفور یافت می شوند .بزرگان رقبای شما هستند دانستن اینکه آنها چه گرایشی دارند و چه تصميمی می گيرند می تواند به شما کمک کند.

برای مثال اکثر تازه کاران استاپ لاس خود را در نقاطی که خطوط حمایت و مقاومت در آن واقع شده است قرار می دهند . با دانستن این موضوع شما می توانيد از این موضوع بهره برداری کنيد .

به یاد بياورید که زمانی که تازه شروع به کار کرده بودید چه چيز هائی درباره نمودار آموختيد، حالا این آماتورهای تازه وارد در حال یادگيری همان مطالب هستند .پس شما می توانيد معاملات آنها را با شکست مواجه کنيد .

شکست دادن یک تریدر آماتور که در پشت ميزش در اطاقی مشغول معامله در بازار فارکس است به مراتب ساده تر از شکست یک برنامه 5000 دلاری پيچيده است که با روش هوش مصنوعی معامله می کند .

از بزرگان تقليد کنيد و خرده پاها را شکست دهيد .این روشی است که از شما یک خرده پای سریع می سازد یا حتی شاید شما را تبدیل به یک بازیگر بزرگ نماید.

طرح خود را برای حمله بدانيد و سعی کنيد یک خرده پا نباشيد :

درباره بازار فارکس و رقبا دانستيد .آیا ترسيده اید؟

اگر نه نياز دارید تا یک بار دیگر مراحل 1 و 2 را مرور کنيد و زمان بيشتری را برای یادگيری اختصاص دهيد .

کار در بازار فراکس بسيار مشکل است و شما یک بازیگر کوچک در این بازار گسترده هستيد .

با این فکر که معامله گری در بازار فارکس آسان است خودتان را دست نيندازید.

وقتی فهميدید که فارکس نيازمند کار سخت و طاقت فرساست آماده اید تا مبادرت به انجام طرحتان کنيد .

دو راه برای اینکار وجود دارد : " خودتان کار کنيد یا از مشاور بهره ببرید "

اگر تصميم دارید خودتان انجامش دهيد باید زمانی بين 500 تا 1000ساعت اختصاص دهيد و مبلغی بين 2000 دلار تا 5000 دلار بابت نرم افزار کتاب و سمينار هزینه کنيد .

خواه ناخواه این چيزی است که برای شما یک سيستم ترید خوب به ارمغان خواهد آورد . اگر بخواهيد ميان بر بزنيد نتایج آن را در معاملاتتان مشاهده خواهيد نمود . فقط به این خاطر شکست می خورید .

چاره دیگر استفاده از یک مشاور یا سرویس های مشاوره است .ممکن است زمان کمتری بگيرد اما نهایتا با وجود مشاور هم باید به سختی تلاش کنيد .

دنباله روی کورکورانه از یک سری سيگنال خرید و فروش از یک سرویس نامشخص اینترنتی دادن پولتان به یک مشاور ناشناس راهی مطمئن برای این است که پولتان را از دست بدهيد .

نتيجه :

این دیدگاه مختصری بود درباره اینکه چطور می توانيد در بازار فارکس باقی بمانيد .راه حل این است که با فارکس مثل یک تجارت برخورد کنيد نه یک سرگرمی!!!

زمان کافی اختصاص دهيد برای اینکه واقعا بازار و حرکاتش را بفهميد .

درک کنيد که بر عليه حرفه ای هائی هستيد که از هر ضعف در استراتژی شما یا روانشناسی معاملاتيتان استفاده می کنند .

اگر این سه کار را انجام دهيد ممکن است خودتان را در بين نجات یافتگان ببينيد و در بازار متلاطم فارکس کامياب شوید.

کسب در آمد در بورس ؟

پیروزی در بازارهای مالی در 3 حرکت...

کسب در آمد در بورس

آموزش

آموزش

با استفاده از دوره های آموزشی رایگان سایت با نحوه فعالیت در بازارهای مالی آشنا شوید

کسب تجربه و مهارت

کسب تجربه و مهارت

آموزشهای خود را در حسابهای مجازی پیاده سازی نمایید تا به مهارت کافی برسید.

کسب در آمد

کسب در آمد

از تجربه هایتان به صورت نامحدود و با خیالی آسوده درآمد کسب کنید!

«طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری از مطالب ، تصاویر و آموزش های ارائه شده در این وب سایت ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد»

بالا