3   قدم سوم : خدمات ما
2   قدم دوم : مسیر راه
1   قدم اول : سوالات متداول
                                                        سوالی دارید ؟ از پشتیبانی بپرسید و پاسخ بگیرید .

ساخت نام کاربری جدید

*

*

*

*

*

*

رمز عبور خود را فراموش نموده اید؟

*

?>

آیا بازارهای مالی همان گلدکوئیست و یا شبیه آن است؟
خیر بازار بورس جهانی ارز هیچ ربطی به شرکت های هرمی مانند گلدکوئست و غیره ندارد بلکه بازاری است که در آن معالات بر روی ارزهای رایج جهانی و فلزات گرانبها مانند طلا و نقره  به صورت قانونی در آن انجام می گیرد و در این بازار است که با توجه به میزان خرید و فروش بر روی ارزهای مختلف جهانی و طلا و نقره ارزش گذاری می شود.

موقعیت مرکزی بازار ارز چیست؟
در شرح تجارت " ارز"  کلمه  "بازار"  کلمه ای گمراه کننده ای است چرا که برای اکثر ابزارها و معاملات ارزی موقعیت مرکزی وجود ندارد که  معاملات در آنجا انجام گیرد .در واقع معاملات را  کمپانی های بزرگ و دولتها انجام می دهد. این موسسات مکرراً نرخ ارزها را در اختیار یکدیگر و بازار گسترده تر قرار می دهند . آخرین نرخ اعلام شده یکی از این بانکها ، آخرین نرخ بازار برای آن ارز است. معاملات از طریق اینترنت ، تلفن و از طریق ترمینال های کامپیوتر در صدها نقطه از جهان انجام می شود.

چه ارزهائي در اين بازار معامله مي شوند؟
ارزهاي معتبر جهاني در برابر دلار آمريکا و يا در برابر يکديگر در اين بازار معامله مي شوند، مانند يورو ، ين ژاپن ،پوند انگليس ،فرانک سوئيس ،دلار کانادا و... . همچنین امکان معامله به روی سهام مواد خام یا صنعتی مانند شکر ، نفت ، طلا و معامله به روی شرکت های بزرگ بین المللی مانند مایکروسافت ، اَپل ، بنز و ... نیز وجود دارد.

بيشتر چه ارزهايي در بازار های مالی معامله مي شوند؟
يورو/ دلار به ميزان 41% ،دلار/ ين ژاپن 33% ، پوند انگليس/ دلار 16% ، دلار/ فرانک سوئيس 10%.

آيا اشخاص حقيقي هم مي توانند در اين بازار معامله کنند؟
بله ، در گذشته تنها بانک ها وموسسات بزرگ مالي مي توانستند وارد اين بازار شوند اما امروزه اشخاص حقيقي و يا حقوقي هم مي توانند وارد اين بازار شوند.

براي ورود به اين بازار به چه ميزان سرمايه نياز داريم؟
حداقل سرمايه براي ورود به اين بازار 10 دلار آمريکا است.

امکانات لازم جهت شروع بکار در اين بازار چيست؟
براي تجارت در اين بازار شما به يک رايانه شخصي و توانائي اتصال به اينترنت و البته پشتکار برای یادگیری نياز داريد.

چگونه مي توانم قبل از ورود به بازارهای مالی آن را تجربه کنم؟
شما مي توانيد يکي از نرم افزارهاي متاتريدر را بارگذاري (دانلود) کرده و يک حساب مجازي (دمو) باز کنيد، با سرمايه مجازي که در اختيار شما گذاشته مي شود ، نوسانات قيمت واقعي بازار را مشاهده و یا خريد و فروش نماييد.

چقدر احتمال ریسک وجود دارد ؟
برای معامله گر مبتدی 90 درصد خطر ضرر و 10 در صد احتمال سود است و برای معامله گر حرفه ای حدود 20 تا 30 درصد ضرر و 70 تا 80 درصد احتمال سود است.البته این تنها حدودیست و صرفا جهت برآورد اولیه شما.در این بازار میزان ریسک شما ، مقدار سود یا ضررتان را مشخص می کند.

در صورت منصرف شدن در میان کار می توان حساب را بست و پول را گرفت؟
بله بدون هیچ مشکلی میتوان حساب را مسدود و پول را پس گرفت.

چه نسبتی میان میزان سرمایه و سود و یا ضرر دهی وجود دارد؟
در میان مبتدیانی که خود معامله میکنند این نسبت در ضرر بسیار زیاد است بدین معنا که این اشخاص به سرعت پول خود را از دست میدهند (کمتر از یک ماه).اما به صورت اصولی میزان سود یا ضرر رابطه ی مستقیم با میزان ریسک شما دارد و هرچه سرمایه تان بیشتر باشد ، بیشتر توانایی ریسک دارید.

اگر در سيستم کامپيوتر من اشکالي بوجود بيايد يا ارتباط اينترنتي من قطع شودو يا ناگهان برق قطع شود ، باعث ضرر من نخواهد شد؟
خير. چنانچه شما يک معامله(پوزيشن) را باز کرده باشيد ودستورات لازم مانند " حد ضرر" و يا " حد سود" را گذاشته باشيد هيچ اختلالي در کار شما ايجاد نخواهد کرد.

آيا با هر کامپيوتري به غير از کامپيوتر خودم مي توانم وارد بازارهای مالی شوم؟
بله ، شما پس از باز کردن حساب(اکانت) نزد کارگذار (بروکر) نام کاربری و رمز ورود منحصر به خودتان را دريافت خواهيد کرد که با آن قادر خواهيد بود با هر سيستم کامپيوتري وارد بازارهای مالی شويد.

چنانچه رمز ورود من به طريقي سرقت شود ، چه خواهد شد؟
اول اينکه رمز خود را در هر زمان که مايل باشيد مي توانيد تغيير بدهيد و دوم اينکه چنانچه کسي نام کاربري و  رمز شما را به دست بياورد قادر به برداشت از حساب شما نخواهد بود و تنها خواهد توانست يک معامله براي شما انجام بدهد.

آيا در هر زمان قادر به برداشت از حساب خود يا بستن حساب خود هستم؟
بله. شما مي توانيد هر زمان که مايل باشيد با پر کردن فرم مخصوص و ارسال آن به بانک بروکر تمام موجودي خود يا بخشي از آن را برداشت کنيد.قابل ذکر است که امضاي شما بايد با نمونه امضاي شما نزد کارگذار(بروکر) تطبيق داشته باشد.به همين لحاظ برداشت از حساب شما توسط اشخاص ديگر امکانپذير نيست.

امنيت سيستم در چه حدي است ؟
امنيت سيستم در حدی است که هيچکس به غير از خودتان به حساب شما دسترسي ندارد و  واريز وجه يا برداشت وجه فقط و فقط توسط شما امکانپذير است.

آيا بايد حساب ارزي در بانکهاي ايران باز کنم؟
براي برداشت سود و يا کل سرمايه خود شما نيازي به افتتاح حساب ارزي نداريد مگر اينکه بخواهيد ارز دريافت نماييد . در غير اينصورت با بازکردن يک حساب بانکی الکترونیکی مانند وب مانی یا پرفکت مانی انتقال وجه را به کارگزار و بر عکس انجام دهید. البته توجه داشته باشيد که اين حساب بايد حتما به نام خودتان باشد.

براي باز کردن اکانت چه مدارکي مورد نياز است؟
الف: فتوکپي پاسپورت و يا ترجمه رسمي شناسنامه با مهر دادگستري
ب : پر کردن فرم مخصوص افتتاح اکانت . پس از تاييد مدارکتان توسط بروکر، شما مجاز به واريز وجه خواهيد بود.

آیا می توانم 24 ساعته معامله کنیم؟
بله از طریق اینترنت به استثناء روزهای شنبه و یکشنبه که بازار جهانی تعطیل است ، بقیه روزهای هفته می توانید دسترسی 24 ساعته به بازار داشته و معامله کنید.

می توانم یک پوزیشن (معامله) باز را برای چند روز نگه دارم؟
شما می توانید پوزیشن خود را برای یک مدت زمان نامشخص نگاه دارید اما توجه داشته باشید که بعضی از کارگزاران مبلغی را به صورت هفتگی برای معاملات باز از شما دریافت می کنند که به آن سواپ(Soap) می گویند.

آموزش آشنائی کار با نرم افزار مربوط به بازارهای مالی چه مدت زمانی طول می کشد تا ما بتوانیم فعالیتی را آغاز کنیم؟
در صورتی که کمی آشنایی با کامپیوتر و ویندوز داشته باشید کمتر از دو تا سه روز برای آشنائی با نحوه کار نرم افزار مربوط به بازارهای مالی و رفع اشکالات کافی است.

میزان کارمزد یا هزینه خدماتی که بانک سرمایه گذار دریافت می کند چطور محاسبه می شود؟
هیچ هزینه خدماتی و یا کمسیونی از مشتری گرفته نمیشود به جز اختلاف بین مبلغ خرید و فروش که اسپرد گفته میشود و برای ارزهای متداول 3 پیپ است .  به عنوان مثال اگر برای یک جفت ارز 3  پیپ اسپرد در نظر بگیریم ، معادل 30 دلار برای 100 هزاردلار معامله (خرید و فروش) میباشد.

آیا محدودیتی برای سرمایه گذاری وجود دارد ؟
خیر هیچ محدودیتی ندارد.

آیا برای اشخاص به صورت وکالتی می توان سرمایه گذاری کرد؟
خیر فقط خود شخص میبایست مدارک را امضا کند.

آیا محدودیت سنی وجود دارد یا خیر؟
باز کننده حساب باید بالای 15 سال سن داشته باشد.

نوع ارز را خودم مشخص می کنم یا فقط با یک ارز می توان کار کرد؟
خیر هیچ محدودیتی برای انتخاب نوع معاملات وجود ندارد و شما می توانید به اختیار بر روی بیش از سی و پنج جفت ارز ، طلا ، نقره ، نفت و یا سهام شرکتهای بزرگ معامله انجام دهید.

جهت انجام معامله نیاز به چه امکاناتی دارد ؟
یک دستگاه کامپیوتر ( چاپگر و اسکنر در صورت امکان جهت اسکن و چاپ فرم های مربوط به باز کردن حساب و یا واریز یا دریافت وجه از حساب) و خط اینترنت قابل اطمینان و نصب نرم افزار مربوط به بازارهای مالی روی آن کامپیوتر.

چند نوع حساب معاملاتي در بازارهاي مالي وجود دارد و مزايا و معايب هر يک چیست؟
درکل 4 نوع حساب معاملاتي وجود دارد.  
1 . حساب مايکرو: در اين حساب سپرده شما و توان معاملاتي بسيار ناچيز مي باشد. اين حساب بيشتر به منظور آشنايي با بازار، تمرين استراتژي معاملاتي، استقرار نظم و ... به مشتري ارائه مي شود. ميزان سرمايه لازم براي افتتاح اين حساب 10دلار مي باشد  که به وسیله ی آن شما به تمامي ابزارهاي معاملاتي به غير از معاملات آتي دسترسي داريد.
2. حساب ميني: در هنگام افتتاح اين حساب فرض بر اين است که شما با بازار آشنا هستيد، استراتژي موفقي داريد و به منظور کسب اعتماد به نفس بالاتر، تمرين واقعي تر استراتژي و تجربه عملي ملموس اقدام به افتتاح اين حساب مي کنيد. در اين حساب سود ها و ضرر ها قدري ملموس تر هستند. ميزان سرمايه لازم براي افتتاح اين حساب معمولأ 500 دلار مي باشد.و در آن شما به تمامي ابزارهاي معاملاتي دسترسي داريد.
3. حساب استاندارد: هنگام افتتاح اين حساب فرض بر اين است که شما تجارب واقعي موفقي داريد، استراتژي تمرين شده اي داريد و به منظور کسب سود با سرمايه اصلي به ميدان آمده ايد. در بسياري از کارگزاريها سرمايه لازم براي افتتاح اين حساب 2000 دلار به بالا است. اما در بعضي از موارد، کارگزاريها طلب 25000 دلار يا بالاتر را نيز مي نمايند. در اين حساب شما دسترسي کامل به تمامي مواد معاملاتي را داريد.
4. حساب بين بانکي: اين حساب مخصوص مشتريان بسيار ثروتمند (معمولأ موسسات و شرکتهاي عظيم مالي) مي باشد. در اين حساب هيچگونه کارمزدي از مشتريان بابت معاملات در يافت نمي شود و مشتري آزادي معاملاتي کامل دارد. ميزان سرمايه اوليه براي افتتاح اين حساب معمولأ 10 ميليون دلار به بالاست.

سود ميانگين ماهانه موفق از نظر شما چند درصد مي باشد؟
کسی که در بازارهای مالی فعالیت کند و پاسخ این سوال را با اطمینان بدهد دروغگوست! هیچ چیز در این بازار تضمین شده نیست. اما چیزی که مشخص است این است که اگر شما با دید باز و علم کافی دست به معامله بزنید  به سود خوبی میرسید .  در واقع میزان سرمایه، میزان دانش و تجربه و  میزان ریسک پذیری 3 عامل تعیین کننده ی پاسخ این سوال هستند.

آیا شما بخش مدیریت سرمایه و یا اجاره ی اکسپرت دارید؟
خیر . علاوه بر اینکه همچین امکانی را نداریم به هیچ وجه به شما نیز توصیه نمی کنیم مدیریت حساب خود را به اشخاص دیگر بسپارید و یا از سیگنالهای دیگران استفاده نمایید.

آیا شما تضمینی برای سود آوری ما دارید؟
جواب کاملا صریح و واضح است . خیر! نه ما نه هیچ فرد یا شرکتی نمی تواند هیچ نوع تضمینی برای سودآوری شما در بازارهای مالی بدهد.این مطلب را بارها و بارها در سایت عنوان کرده ایم.ما تنها پیشینه ی محصولات را بررسی کرده و بهترین ها را پیشنهاد و ارائه می دهیم.تضمین در بازارهای مالی به هیچ وجه وجود خارجی ندارد.

آیا شما ما را برای استفاده از محصولات پشتیبانی می کنید؟
بله به طور کامل.ما مراحل نصب ، اجرا و استفاده از محصولات را به صورت فارسی به شما توضیح می دهیم.چنانچه هر مشکلی داشتید می توانید از طریق بخش پشتیبانی سایت اقدام نمایید تا همکاران ما بدون هیچگونه چشم داشتی و با توضیح کامل مشکل شما را رفع نمایند.

اکسپرت یا استراتژی دستی ؟
استراتژی دستی . دلیل این امر این است که شما علت سود و یا ضرر خود را متوجه می شوید و می توانید از انجام دوباره اجتناب کنید و یا آن نوع پوزیشن گیری را تکرار نمایید . می توانید از بخش استراتژی رایگان سایت ، استراتژی های زیادی را تست نمایید. این استراتژی ها به صورت کامل به همراه اندیکاتور ها ، تمپلیت و فایل راهنما در سایت قرار گرفته اند. برای راحتی کار خود می توانید قدم اول را درست بردارید و از سیستم معاملاتی شخصی استفاده نمایید.

چرا فوروارد تست اکسپرتها و استراتژی ها را در سایت قرار نمی دهید؟
تقریبا تمامی اکسپرتها و استراتژی های ارائه شده خارجی هستند و این امکان در سایتهای ارائه دهنده به اشکال مختلف وجود دارد. برای بررسی پیشینه و یا کارکرد زنده ی اکسپرتها به سایت ارائه دهنده مراجعه نمایید.

کسب در آمد در بورس ؟

پیروزی در بازارهای مالی در 3 حرکت...

کسب در آمد در بورس

آموزش

آموزش

با استفاده از دوره های آموزشی رایگان سایت با نحوه فعالیت در بازارهای مالی آشنا شوید

کسب تجربه و مهارت

کسب تجربه و مهارت

آموزشهای خود را در حسابهای مجازی پیاده سازی نمایید تا به مهارت کافی برسید.

کسب در آمد

کسب در آمد

از تجربه هایتان به صورت نامحدود و با خیالی آسوده درآمد کسب کنید!

بالا